Проблема підліткового віку

Не виховуйте дітей - вони все одно будуть схожі на вас. Виховуйте себе

Часто батьки скаржаться на складнощі в спілкуванні з підлітками. І не дивно, адже тинейджери змінюються не лише фізіологічно - відбувається трансформація свідомості дитини. Як безболісно пережити перехідний етап від дитинства до дорослості?

«МАМО, ТИ МЕНЕ НЕ ЗЛАМАЄШ!»,

АБО ПРОБЛЕМИ ПІДЛІТКОВОГО ВІКУ

У підлітковому віці організм повністю перебудовується. Відбуваються значні гормональні зрушення, які провокують зміни у психологічному, нервовому та фізіологічному розвитку людини. У цей час діти збудливі, неврівноважені.

Організм стрімко змінюється, і часто ріст опорно-рухового апарату, збільшення ваги тіла стають причиною порушення роботи серця, легень чи інших органів. У таких випадках лікарі радять вживати якомога більше продуктів, які містять кальцій, вітаміни групи В. Це допоможе зміцнити кістки, покращити стан шкіри та волосся тощо.

Лікарі назначають підліткам-пацієнтам спеціальні вітамінні комплекси. Також рекомендують абсолютно всім у цьому віці фізичні навантаження, наприклад, біг. Навіть якщо немає змоги це робити, можна просто зранку відчинити вікно, провітрити кімнату і зробити кілька простих вправ для розвитку грудної клітки. Це допоможе наповнити організм киснем, і взагалі, дитина почуватиметься краще.

ВИСИПИ НА ШКІРІ: ЯК БОРОТИСЯ

Підлітки часто комплексують через висипи на шкірі. У цьому віці косметологічні проблеми з'являються через рясні виділення із сальних залоз.

Кожен випадок є індивідуальним, адже висипи можуть бути різного походження. Приміром, висипання на шкірі інколи з'являються через проблеми з шлунково-кишковим трактом, дискінезію жовчовивідних шляхів тощо. Отже, не завжди слід шукати причину у вікових змінах.

Висипи можуть бути звичайні (у таких випадках назначають пивні дріжджі) та гнійничкові. При гнійничкових висипах чи складніших проблемах пацієнти направляють у шкірно-венерологічний диспансер, адже там можуть обстежити детальніше, наприклад, взяти зішкріб на демодекс (підшкірний кліщ) тощо.

Взагалі, усе залежить від імунітету. Якщо він міцний, у підлітків переважно немає проблем зі шкірою.

ПСИХОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПІДЛІТКІВ

Підлітковий організм «атакують» гормони. Відбувається статеве дозрівання, і не кожна психіка витримує ці бурхливі зміни. Часто в дітей у цьому віці спостерігають дратівливість, зниження інтересу до навчання, постійну втому.

Якщо в підлітка порушений сон, нервозність, то назначається простий заспокійливий засіб, наприклад, валер'янку. Якщо ж зміни психіки досить серйозні, спостерігається крайня агресія - потрібно відвідати психоневрологічний диспансер.

Щоб уникнути непорозумінь, батькам слід регулярно спілкуватися з дітьми. Пояснювати підлітку свій погляд на ту чи іншу проблему треба, вдаючись до власного досвіду, на прикладі рідних, сусідів, знайомих. Медики зазначають, що головне - це контакт, важливо вміти йти на компроміси.

Бити на сполох варто тоді, коли батьки говорять із дитиною, а вона не реагує на їхні зауваження. У такому разі слід звернутися до спеціаліста.

Підлітки по-різному сприймають поради батьків та чужих людей. І часто аргументи, наприклад, медика, можуть бути більш дієвими, ніж домочадців.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати