Практична робота
«Використання
підпрограм»
Додайте текст тут.Мета уроку:
Навчальна: систематизувати, узагальнити і перевірити знання вміння та навички запису мовою програмування алгоритмів з використанням підпрогам;
розвивати: логічне мислення, інформаційну культуру, пізнавальні інтереси учнів;
виховувати: активність, увагу, дисциплінованість, взаємодопомогу, інтерес до предмета і навчання.
Обладнання та матеріали: персональні комп'ютери, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка, програмне забезпечення Delphi 7, програмне забезпечення NetOpSchool, програмне забезпечення SMART Notebook 11, опорні конспекти, картки із завданнями.
Тип уроку: урок практичного застосування знань, навичок й умінь.
Хід уроку
І. Організаційний етап (1-2 хв).
II. Перевірка домашнього завдання (2 хв)
Аналіз помилок в задачах, які учні попередньо завантажили в додаток ClassRoom
ІIІ. Актуалізація опорних знань. (5 хв.)
(Учень, який першим відповідає на запитання, отримує 1 бал.)
· На інтерактивній дошці учням пропонується розгадати анаграми із основними термінами та поняттями.
- Вид підпрограми ...(процедура) ;
- Вид підпрограми ...(функція) ;
- Функція знаходження кореня - ... (SQRT).
- Функція знаходження модуля - ... (ABS).
- Функція знаходження квадрата - ... (SQR).
- Переведення тексту в ціле число - (StrToInt).
- Переведення дійсного числа в текст - (FloatToStr).
· Встановити відповідність. Використовується інтерактивна вправа (Підбір ключового слова):..

· Учням пропонується знайти помилки в записі процедури та функції.
procedure vidr(a,b,c,d:Real; var l:real):integer;
begin
l:=sqrt(sqr(a-c)+sqr(b-d));
end;
function vidr(a,b,c,d,l:Real;);
begin
l:=sqrt(sqr(a-c)+sqr(b-d));
end;
ІV. Виконання завдань практичної роботи.
І Варіант
Низький рівень
Запишіть загальний вигляд процедури з аргументами і з результатами.
Середній рівень
Вкажіть номер функції, яка описана правильно:
а) function Suma(N:integer):integer;
var s:integer;
begin
for N:=l to N do S:=S+N;
end;
в) function Suma(N:integer):integer;
var S: integer;
begin
S=0;
For N:=l toN do S:=S+N;
Suma:=S;
end;
б) function Suma(N:integer); var S:
integer;
begin
for N:=l to N do S:=S+N;
Suma:=S;
end;
Достатній рівень
Знайдіть довжину ламаної ABCD з ланками AB, ВС, CD, точки задані координатами, A(0,0), В(1,3), C(4,6), D(-4,6) (довжина ламаної визначається за формулою).
Створіть проект знаходження довжини ламаної за чотирма точками.
Інструктивна картка:

а. відкрийте середовище Turbo Delphi 2007 і створіть новий проект;
б. розмістіть на формі елементи керування за зразком:
в. створіть обробник подій OnClick для кнопки Button1, що знаходить довжину ламаної в окремому вікні;
г. протестуйте проект, підставивши значення A(0,0), В(1,3), C(4,6), D(-4,6)
д. порівняйте результат виконання проекту та відповідь при математичному обчисленні площі;
е. збережіть виконуваний файл проекту в своїй папці під назвою "Практична робота №4".
Високий рівень
Створіть проект, у якому для заданого цілого трицифрового числа визначається, чи є одночасно простим саме число і число, записане тими самими цифрами, взятими у зворотному порядку. Використайте функцію для визначення того, чи є число простим.
Інструктивна картка:
а. відкрийте середовище Turbo Delphi 2007 і створіть новий проект;
б. розмістіть на формі елементи керування за зразком:

в. створіть обробник подій OnClick для кнопки Button1, що знаходить, чи просте саме число і число, записане тими самими цифрами, взятими у зворотному порядку;
г. протестуйте проект, підставивши значення відомі наперед;
д. порівняйте результат виконання проекту та відповідь при матемачному обчисленні площі;
е. збережіть виконуваний файл проекту в своїй папці під назвою "Практична робота №4".
ІІ Варіант
Низький рівень
Запишіть загальний вигляд функції з аргументами і з результатами.
Середній рівень
Вкажіть номер процедури, яка описана правильно:
1)procedure dovgyna;
var c:real;
c:=2*Pi*r;
2) procedure dovgyna;
c:=2*Pi*r;
3)procedure dovgyna (r:real;var c:real);
begin
c:=2*Pi*r;
end;
Достатній рівень
Знайдіть площу чотирикутника ABCD з сторонами AB=13см, ВС=14 см, CD=8см, DA=17см і довжиною діагоналі АС=15см, (площа чотирикутника дорівнює сумі площ трикутників).
Створіть проект знаходження площі чотирикутника за чотирма сторонами та діагоналлю.
Інструктивна картка:
а. відкрийте середовище Turbo Delphi 2007 і створіть новий проект;
б. розмістіть на формі елементи керування за зразком:

в. створіть обробник подій OnClick для кнопки Button1, що знаходить площу чотирикутника в окремому вікні;
г. протестуйте проект, підставивши значення AB=13см, ВС=14 см, CD=8см, DA=17см і АС=15см;
д. порівняйте результат виконання проекту та відповідь при математичному обчисленні площі;
е. збережіть виконуваний файл проекту в своїй папці під назвою "Практична робота №4".
Високий рівень
Створіть проект, у якому для заданого цілого трицифрового числа визначається, чи є одночасно простим саме число і число, записане тими самими цифрами, взятими у зворотному порядку. Використайте функцію для визначення того, чи є число простим.
Інструктивна картка:
а. відкрийте середовище Turbo Delphi 2007 і створіть новий проект;
б. розмістіть на формі елементи керування за зразком:

в. створіть обробник подій OnClick для кнопки Button1, що знаходить, чи просте саме число і число, записане тими самими цифрами, взятими у зворотному порядку;
г. протестуйте проект, підставивши значення відомі наперед;
д. порівняйте результат виконання проекту та відповідь при матемачному обчисленні площі;
е. збережіть виконуваний файл проекту в своїй папці під назвою "Практична робота №4".
Звіт учнів про роботу і теоретичне обгрунтування отриманих результатів.
V. Підсумки уроку.
Обговорення, які труднощі виникали в ході роботи. Оцінювання робіт проводять учні з високим рівнем знань.
VI. Повідомлення домашнього завдання.
Учні обмінюються варіантами.